Samochód bus do 10 000 zł?

Samochód bus do 10 000 zł?

23 lutego, 2022 0 przez Doradca Finasowy

Jakaś część z nas doskonale wie o tym, że jakieś piętnaście lat temu samochód bus do 10 000zł był raczej tą opcją akuratną, choć trafiały się też opcje słabe. Natomiast obecnie, czyli na przełomie lat 2021 i 2022 trudno trafić na tego typu pojazd w stanie nie wymagającym większej inwestycji. Jednym słowem jeśli już takiego nabędziemy i to w wieku tych kilkunastu lat, to nie wystarczy jedynie zainwestować w klocki i tarcze hamulcowe, oraz w pewne elementy zawieszenia, po to by taki właśnie samochód pozostał tym nadającym się do jazdy.

Tego typu inwestycja to rzecz jasna zbyt mało i co równie istotne, po dokonaniu pewnych napraw może okazać się, że auto tego typu kosztowało nas niemal 20 000zł. W takim całokształcie kosztów nie ma nic zaskakującego jeśli chodzi o Polski rynek, bo w tym przypadku pojazdy z tej konkretnej kategorii cenowej są w 90% tymi wymagającymi większych inwestycji i chyba dlatego ludzie bardziej oczytani szukają lepszej okazji w wyższej półce cenowej i to od dobrych kilku lat.

 

Pomoc mechanika

 

Osoba planująca zakupienie samochodu bus w Polsce i to w kwocie do 10 000zł powinna zabrać zaufanego mechanika na oględziny, bo takie samochody to w wielu przypadkach konieczność zainwestowania kilku tysięcy. Mowa tu o tym, że szansa na trafienie auta, w którego przypadku drobnej inwestycji będzie wymagać zawieszenie lub układ hamulcowy jest niewielka i wynosi mniej niż 10%. Dlatego trzeba zerknąć na dziesięć lub na dwadzieścia ofert osobiście zanim trafimy na coś spełniającego nasze kryteria. Istotnym jest też i to, że taki używany bus nawet we wzorowym stanie technicznym może mieć korozję na wielu blachach. W wielu procentach przypadków nie stanowi to problemu rzecz jasna, ale trafiają się opcje nieco inne, czyli pojazdy, w których przypadku to nie mechanika jest na słabym poziomie, ale te najistotniejsze elementy konstrukcji, takie jak progi i podłużnice. Właśnie dlatego mechanik to ta wzorowa pomoc jeśli chodzi o oględziny i co równie istotne warto mieć z takim fachowcem dobrą relację, bo on wie na co ma zwrócić uwagę i co równie istotne ktoś taki raczej nie przeoczy istotnej wady takiego pojazdu, o ile w danym momencie jest uważny i chce podtrzymać z nabywcą dobre relacje.

 

Auto do firmy

 

Samochód bus w cenie do 10 000zł to dość często auto zakupione z myślą o działalności gospodarczej i dlatego w jego przypadku najistotniejsze są stan układu przeniesienia napędu i i stan tych kluczowych elementów konstrukcyjnych. Jeśli zaś chodzi o elementy blacharskie to mają one to drugorzędne znaczenie, bo blachy do takiego auta można nabyć używane i to nawet na złomowisku. Potem zaś wielu własnoręcznie przykręca takie elementy jak błotniki różniące się czasami kolorem lub jego odcieniem, ale tu liczy się kompletność samochodu, a nie to by wyglądał tak, jakby wczoraj wyjechał z fabryki. W przypadku samochodu za te pieniądze wygląd nie jest aż tak istotnym, bo ma pracować, czyli mieć te dziewięć miejsc do przewozu ludzi lub przestrzeń ładunkową na te dziewięćset kilogramów worków kleju do glazury.

 

Problemy związane ze sprzedającymi

 

Osoba sprzedająca samochód bus w kwocie do 10 000zł może być oszustem, czyli jeśli potencjalny nabywca zechce pojechać do najbliższego diagnosty lub mechanika, to taki specjalista może być ze sprzedającym w zmowie, po to by zyskać na aucie, które formalnie powinno zostać zezłomowane. Takie kombinowanie jeśli chodzi o sprzedaż auta z defektami jest dziś nadal występującym zjawiskiem, choć ludzie bardziej się pilnują i kilkukrotnie sprawdzają numer VIN, po to by nie dać się oszukać i co równie ważne wydaje się, że tego typu zmowy znikają.

 

Inne ważne prawdy

 

Zainwestowanie w taki bus zakupiony za pieniądze do 10 000zł to rzecz jasna opcja niemal pewna. Mowa tu konkretnie o tym, że tylko nieliczne te pojazdy wymagają skromnych inwestycji i te nieliczne szybko znikają z gąszczu ofert. Jednym słowem tego typu tani bus bez wad może zostać sprzedany w jakieś trzy lub cztery dni. Nie ma w tym nic zaskakującego i w czasach mniej przyjaznych ekonomicznie jakaś część ludzi sprzedaje w ten sposób auta i to tylko dlatego, że z biznesem nie radzą sobie i na dokładkę planują wyjazd za granicę w celach zarobkowych.

 

Zobacz również pożyczki 15 minut