Poczta kurier Trzebiatów  zamów online

Poczta kurier Trzebiatów zamów online

9 października, 2019 Wyłączono przez Doradca Finasowy

Z powodu szybkiego tempa życia i zwyżkującej popularności zakupów przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Istniejące na rynku oferty zachęcają nas małymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Drawsko Pomorskie może być bardzo proste i naprawdę może ulepszyć nasze życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie mogą być plusy takiego rozwiązania? A także jakie błędy popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Drawsko Pomorskie

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane przesyłki, to takie o niewielkich gabarytach. Chociaż przetransportowanie ich samemu na pocztę może nie było by, aż takie trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez kuriera wiele upraszcza. Oszczędzamy przy tym czas oraz nasze nerwy, bo stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie małej paczki to tylko kilka kroków, w pierwszej kolejności trzeba zrobić zamówienie na kuriera, spakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi i zaczekać aż Poczta kurier Drawsko Pomorskie zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może wziąć naszą paczkę nawet w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie rano, albo dnia kolejnego. Ma to znaczenie szczególnie jeśli zależy nam na przekazaniu przesyłki do adresata na czas. Zwyczajowo moment dostarczenia przesyłki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Kiedy jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy dużo przesyłek każdego miesiąca możemy skorzystać z opcji wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić formalności. Poza tym mamy wtedy szansę otrzymania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu takiej ilości przesyłek z pewnością dostrzeżemy też plusy z przejmowania ich przez kuriera prosto spod naszego domu. zawiezienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by dużo czasu oraz wymagało od nas wysiłku, szczególnie jeślipakunki sporo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych jest niższa niż płatność za każdą z przesyłek z osobna. Dlatego gdy musimy nadawać znaczące ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z opcji przesyłek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, jeśli produkt który chcemy wysłać zajmuje bardzo dużo miejsca i sporo waży? Ekonomicznym wyjściem jest nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się szczególnie od wysłania normalnej przesyłki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć pakunek a, także ułatwić kurierowi odebranie. Z racji na wymiary pakunku musimy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania palety.

Warto pamiętać, że licząc rozmiary pakunku i masę musimy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety będą mogły zmienić swoją masę pod działaniem wilgotności, w związku z tym lepiej nie zbliżać się do maksymalnej masy pakunku. Dobierając paletę na której wyślemy towar, sprawdźmy czy będzie ona w dobrym stanie. Zepsuta paleta nie może stanowić odpowiedniego zabezpieczenia i towary na niej mogą ucierpieć. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była odpowiednia w momencie nadania pakunku, możemy mieć trudności z uzyskaniem zwrotu za straty.

Najczęstsze zasady przygotowywania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wskazówki odnośnie wymiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. W związku z tym należy poznać je przed dokonaniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej gabarytów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej folią lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Małe przesyłki z delikatną zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało ewentualne drgania. Chociaż Poczta kurier Drawsko Pomorskie stara się żeby wszystkie pakunki były transportowane z troską, jednak warto pamiętać, że w czasie transportu nasza paczka może się obracać a nawet zostać przyciśnięta przez pozostałe paczki.

Inną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Drawsko Pomorskie odbierając przesyłkę potrzebuje też ten dokument dostać i jeśli nie wygenerowaliśmy go z wyprzedzeniem, będziemy musieli to zrobić podczas kurier już oczekuje. W związku z tym wydłuża się czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dotrzeć. W związku z tym dobrze jest pomyśleć nie tylko o nas samych, ale także o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Drawsko Pomorskie .

Zobacz również poczta Kurier