Medycyna zintegrowana Krzepice

Medycyna zintegrowana Krzepice

14 maja, 2020 0 przez Doradca Finasowy

Czym stanowi medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, nazywana też holistyczną, zakłada całościowe dołączenie do zdrowia człowieka. Znaczy to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej gromadzi się nie ale na pewnym, najmocniej odczuwalnym przez osobę chorującą problemie, ale na jego systemie jako całości, na jaką lokuje się wiele wpływających na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada także łączenie innych metod zdrowienia, nie odżegnując się ani z rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Zabrze

Idea medycyny zintegrowanej

Nie forma podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To oczywiście ona stworzyła, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie posiadają już dla nas tak wielkiego ryzyka. Farmacja oczywiście jest więc odpowiedzią na rozmaite problemy zdrowotne, ale że nie na wszelkie. Umieszczając się wyłącznie na działaniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że polskie zdrowie chce z tego, w jaki rodzaj jesteśmy na co dzień jako całość. Utrzymanie odpowiedniego zdrowia i samopoczucia nie jest dodatkowe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To dziś zaniedbania w współczesnych rejonach są winne byciu tzw. chorób cywilizacyjnych, w obecnym ciągłych schorzeń autoimmunologicznych, w niezgodzie z jakimi korzystanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew rozpowszechnionej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami tradycyjnych metod zdrowienia. Przeciwnie, doceniają oni wartość i miejsce medycyny akademickiej, bo dużo z nich stanowi dyplomowanymi lekarzami, doktorami a nawet profesorami na uczelniach medycznych. Są więc popularni uczeni, praktycy i doradcy w dziedzinie zdrowia, którzy zwracają szczególną uwagę na połączeniu wszelkiej nauce o zdrowiu i zarabianiu człowieka.

Medycyna zintegrowana Zabrze

Wskazują oni na potrzeba podejmowania każdych działań aby zapobiegać chorobom i wybierać najbardziej spontaniczne i sprawne metody migania z chorób a rozwiązania farmakolgoiczne stosować w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna oficjalna nie jest korzystna, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków bynajmniej nie przyniosło efektów, dlatego tak postanowiłam dowiedzieć się bardzo na temat zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat badań naukowych, najpierw na domową rękę, a później podczas dodatkowych studiów, pozwoliło mi znaleźć skuteczne rozwiązania, dzięki którym poznałam i obecnie sama pomagam osobom chcącym iść z długich chorób w oparciu o wartości zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Zabrze

Zdrowienie w postępowaniu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie wszystkich swoich nam również otwartych metod terapii w sensie jak największej, całościowej poprawy zdrowia i samopoczucia osoby planującej. Mówimy tu więc również o medycynie akademickiej, kiedy i ziołolecznictwie, terapii ruchem, a przede wszystkim o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy zasad medycyny chińskiej. Niezwykle istotna istnieje ponad praca z osteopatą, psychologiem lub coachem a dodatkowo terapie mindfulness. Wszystka kobieta, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna być ponadto możliwość przepracowania ze specjalistą trudnych wyobraźnie i miłości, jakie jej towarzyszą, a pracę mentalną powinno się stosować jak integralną część indywidualnego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w dzisiejszych etapach nie sposób zdobyć w normalnej przychodni, gdzie lekarzy gonią czasy i ograniczają skomplikowane procedury, zwłaszcza w wypadku leczenia refundowanego. Tematem istnieje jeszcze zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie informacji na temat medycyny zintegrowanej i uczenie osób zapadających na temat możliwości uzyskania uwagi w terapii sprzedaje się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Zabrze

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?