Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

23 stycznia, 2019 0 przez Doradca Finasowy

Prowadząc własną firmę lub będąc zatrudnionym na na umowę o pracę, odprowadzamy daniny na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to obowiązkowe składki, które uiszczać musi każdy prowadzący biznes obywatel. Z tych comiesięcznych wpłat do ZUS korzystamy w przypadku wizyty u doktora, pobycie na zwolnieniu itp. Ale osoby, które szczególnie dbają o swoje zdrowie oraz komfort leczenia, mają jeszcze dodatkowe rozwiązanie.

W ciągu ostatnich lat jak grzyby po deszczu pojawiają się firmy, które reklamują dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu dobrowolne świadczenie sfinansuje nam podwyższony standard leczenia, zmniejszony czas oczekiwania na poradę u doktora, a także dają możliwość skorzystania z płatnych urlopów chorobowych.

Stawki tego typu świadczeń nie są zbytnio duże. Standardowe polisy zaczynają się od 100zł netto więc nie jest to zbyt uciążliwy koszt a w chwili nieprzewidzianego wypadku szybko może okazać się, że były to dobrze zainwestowane oszczędności.

Warto więc poważnie zastanowić się nad tego typu dodatkiem do ubezpieczenia. może okazać się bardzo ważne w przypadku gdy stracimy zdolność do wykonywania zawodu i zarobku.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej