Czym powodować się przy wyborze zmywarki?

Czym powodować się przy wyborze zmywarki?

27 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Finasowy

Czym skupiać się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym myciu naczyń, przede każdym z porady na maksymalne liczby traconego czasu, siły, i co ważniejsze – wody. W uwadze o siebie a o miejsce warto zainwestować w zakup zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i działał latami tak jest przeznaczyć trochę zainteresowania i wybrać najbardziej przydatni dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca czyli do zabudowy?

Pierwsze prawem to typ zmywarki w tekście umeblowania naszej kuchni. Gdy planujemy zabudowane każde urządzenia domowe lub, gdyby stanowimy w trakcie projektowania kuchni i chcemy kuchnie na wymiar, to że wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wystrój naszej kuchni. Stanowi to wyjątkowo istotne, jeżeli jesteśmy właścicielami aneksu, wyjeżdżającego na salon. Zabudowana zmywarka będzie doskonale ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy idealną całość z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie z firmy, są kompatybilne praktycznie z wszystkim, właściwie dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Występują najczęściej w kolorze szarym lub srebrnym (INOX) a z łatwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Właśnie dla bardziej wymagających, którzy cenią zajmować się niekonwencjonalnym wzornictwem odnajdą się zmywarki w kolorze czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, i nawet różowym. Ich atutem jest więcej to, iż nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć i ważna myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki stanowi jej liczbę. Standardowo urządzenia siedzą w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia dedykowane są osobom zajmującym samotnie lub rzadko planującym i stołującym się w zakładzie. Zmywarka taka pomieści głównie do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie większe. Świetnie przydają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie podjęło się, iż w magazyn kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina oraz komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody mające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz zamieszczone w internecie badania, z łatwością zauważysz, że podczas tradycyjnego mycia naczyń tracisz dwukrotnie więcej wody niż podczas mycia tych samych naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy też z zmywarki, jaką wybierzesz. A przed zakupem warto przemyśleć także tąż rzecz. Producent w specyfikacji technicznej zamieszcza daną na temat zużycia wody dla danego modelu. A naprawdę w wypadku małych zmywarek stanowi to pobór wielkości 7l, natomiast mniej ekonomiczne zużywają do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż zyskujesz w kontakcie do prania ręcznego.

Jaką klasę energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym prawem na które warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki stanowi jej klasa energetyczna. Stanowi to parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Dana taż nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale także oddziałuje na ochronę środowiska. Klasy energetyczne kierowane są w klas od A+++ do G, gdzie A+++ oznacza urządzenie o najniższym zużyciu energii, podczas gdy G to grupa najmniej ekonomiczna i korzystna dla użytkownika.

Podobna miara od A do G określa te klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę dużo jest dać uwagę na okres hałasu, jaki emituje urządzenie. Stanowi to wyjątkowo ważne, gdy zmywarka idzie w sąsiadującym z salonem aneksie. Najbardziej ciche modele emitują dźwięk na poziomie 40dB, ale umów nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na poziomie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż otoczone są dodatkową obudową.

Dodatkowe szczegóły

Bardziej trudni klienci mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić uwagę na myśli nieco mniej połączone z ekonomią zmywania, czyli na urządzenie wnętrza urządzenia. Różni się ono dość w danych modelach. Zatem inny użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, i że szufladę z matą antypoślizgową czyli jaki dobierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy zyskać w znacznych sklepach sieciowych uważających się w szerokich centrach handlowych lub będących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Bardzo naturalniejszą i dostępniejszą formą, choćby z porady na głębszy wybór towaru oraz wartości, a też na kwestie transportowe, jest aukcja internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o centrum oraz zostań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór chodzi do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?